Žáci převezmou vysvědčení před historickým autobusem

29.06.2021 11:53

ZLÍN - Na letošní předávání vysvědčení na konci školního roku budou jistě dlouho vzpomínat žáci šesté třídy Základní školy z ulice Mikoláše Alše ve Zlíně. Bude spojeno s okružní jízdou historickým autobusem Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Karosa ŠM 11.
„Absolventi třídy 6. C Základní školy z ulice Mikoláše Alše ve Zlíně (na Podhoří) letos nebudou 30. června vstávat z lavic a odcházet k tabuli, aby si od třídního učitele převzali závěrečné vysvědčení, ale svezou se přistaveným historickým autobusem na obratiště vozidel MHD Sportovní halaa třídní učitel Krištof Lábsky jim rozdá vysvědčení před červeno-krémovým autobusovým veteránem. Akce by se mělo zúčastnit 19 žáků,“ uvedl tiskový mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.
Podle předběžného harmonogramu se šesťáci sejdou ve středu 30. června před svou základní školou v 7.50 hodin. O deset minut později přijede ke škole historický autobus DSZO Karosa ŠM 11 s řidičem Věroslavem Horákem. Žáci s učitelem nastoupí a odjedou na obratiště MHD Sportovní hala. Od 8.15 tam proběhne předávání vysvědčení, fotografování, prohlídka autobusu. V 8.45 autobus s žáky odjede po trase Náměstí Práce – Prštné-náves – Louky-točna zpět ke škole. Ukončení akce se předpokládá v 9.05 hodin.
Vrak autobusu Karosa ŠM 11, roku výroby 1981, zakoupila DSZO v březnu 2012 od soukromého sběratele v Novém Městě na Moravě. Tento vůz původně přepravoval cestující na linkách Dopravního podniku hlavního města Prahy.
„V polovině roku 2017 zahájili pracovníci údržby vozidel DSZO jeho rekonstrukci. Vozidlo bylo kompletně rozebráno a jednotlivé díly se opravovaly, repasovaly nebo obtížně sháněly u jiných dopravců, sběratelů a na auto-moto burzách v Česku i na Slovensku. Opravu motoru realizovala firma PAS Zábřeh. Rekonstrukce autobusu byla v DSZO ukončena v roce 2019,“ dodal Vojtěch Cekota.
Autobus Karosa ŠM 11 je jedním z již pěti pojízdných historických vozidel MHD, která pracovníci DSZO rekonstruovali. Dopravní společnost je nasazuje na linky při slavnostních příležitostech nebo pronajímá externím zájemcům.

Zdroj a foto: Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice