Vsetín je připraven pomoct jihu Moravy

25.06.2021 12:04

VSETÍN - Ve čtvrtek večer řádilo na Hodonínsku a Břeclavsku silné tornádo, které napáchalo obrovské škody na zdraví a majetku místních obyvatel.
„Chtěl bych vyjádřit lítost nad obrovskou tragédií, která postihla jižní Moravu. Vsetínští dobrovolní hasiči jsou připraveni v případě potřeby pomoct zasaženým oblastem,“ sdělil starosta Jiří Růžička.
 „Občané Vsetína, kteří chtějí postiženým touto přírodní katastrofou poskytnou pomoc, nechť se obrátí na krizovou linku Jihomoravského kraje, kde je koordinována dle jejich aktuálních potřeb. Finanční sbírku pak vyhlásily například Diecézní Charita Brno, Diakonie, Adra nebo Český červený kříž,“ dodal starosta.
Město Vsetín je připraveno zasaženým oblastem v případě oslovení v rámci krizového řízení okamžitě pomoci.

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín