V zemědělském areálu v Břestu shořel stoh slámy

07.08.2020 16:23

BŘEST - Druhý stupeň požárního poplachu vyhlásili dnes dopoledne hasiči při likvidaci požáru stohu slámy v zemědělském areálu v Břestu na Kroměřížsku. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčina vzniku a výše škody je předmětem dalšího vyšetřování.

„Oznámení o požáru stohu jsme obdrželi v 10:39 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín, z požárních stanic Kroměříž, Holešov, Uherské Hradiště a jednotkám dobrovolných hasičů obcí Hulín, Holešov, Břest, Chropyně a Zahnašovice. Hasiči vyjeli k požáru s celkem 10 automobilovými cisternami, jedním protiplynovým kontejnerem, jedním automobilovým žebříkem a dopravním automobilem,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Stoh asi s 1000 balíky slámy hořel v blízkosti kravína. Evakuace ustájeného skotu nebyla potřeba.
„Hasiči v dýchacích přístrojích požár hasili s jedním vysokotlakým proudem vody a několika útočnými proudy C. Stoh rozebírali s pomocí zemědělské techniky a odebranou slámu prolévali vodou. Z důvodu velkého horka byl pro odpočinek zasahujících hasičů postaven stan s lavicemi,“ řekl mluvčí hasičů.
Zdroj a Foto: HZS Zlínského kraje