V Uherském Hradišti hořel byt, nikdo nebyl zraněn

08.08.2020 07:01

UHERSKÉ HRADIŠTĚ -  K požáru bytu v Uherském Hradišti v místní části Mařatice vyjížděli v pátek 7. srpna večer hasiči. Z bytového domu policisté evakuovali 30 osob, nikdo nebyl zraněn.
"Ohledáním místa požáru vyšetřovatelé zjistili, že nájemník bytu při jeho vykuřování zapálil dýmovnici, kterou v dětském pokoji položil na hořlavou podložku. Způsobená škoda představuje půl milionu korun, včasným zásahem hasiči uchránili hodnoty za nejméně jeden milion," informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

„Oznamovatel v 20:17 hodin hasičům sdělil, že z oken bytového domu v ulici Sadová vychází kouř. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Uherského Hradiště a jednotkám dobrovolných hasičů z Mařatic a Bílovic. K požáru vyjely celkem tři automobilové cisterny, jeden požární žebřík a jeden dopravní automobil.“ sdělil Roman Žemlička.

Před příjezdem hasičů hlídka Policie České republiky evakuovala z bytového domu 30 obyvatel. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili s pomocí vnitřního nástěnného požárního hydrantu a jednoho vysokotlakého proudu vody.
„Poté začali vnitřní prostory bytového domu odvětrávat. Také překontrolovali teplotu stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska," dodal na závěr mluvčí hasičů.

Zdroj: HZS Zlínského kraje

Ilustrační foto: Archiv KNZ