Strážníci a policisté pátrali po ztracených dětech v Zoo

11.08.2024 10:46

ZLÍN - Po dvou ztracených dětech pátrali v rozmezí několika málo hodin městští strážníci a policisté v pondělí 5. srpna v areálu zlínské zoologické zahrady.
Krátce po jedné hodině odpolední přijala hlídka Městské policie Zlín z okrsku Kostelec – „Štípa oznámení od 66leté ženy, které se poblíž sloního výběhu ztratil její šestiletý vnuk. Strážníci si vyžádali posily z centra města a společně zahájili pátrání. Za dvacet minut od přijetí oznámení pak byla jedna z hlídek úspěšná a pohřešovaného hocha nalezla u pavilonu Yucatan. Vzápětí se tak mohl opět setkat se svojí vystrašenou babičkou,“ uvedl Pavel Janík, zástupce ředitele zlínské městské policie.
O necelé čtyři hodiny později znovu pátrali po tříletém chlapci, jehož tentokrát nalezla hlídka republikové policie.
„Ačkoliv patří návštěva zlínské zoo k hodnotnému způsobu trávení volného času, upozorňujeme, že ztráta malého dítěte v rozlehlém a současně členitém areálu s velkým množstvím zvířat ho může vystavit značnému nebezpečí. Nespouštějte proto při návštěvě Zoo ze svých dětí oči a mějte je pod neustálou kontrolou. V případě, že ale k takové situaci dojde, kontaktujte co nejdříve zaměstnance Zoo a informujte městskou nebo republikovou policii na tísňových linkách 156 a 158,“ dodal Pavel Janík.
Zdroj a foto: Městská policie Zlín