Sbírka pro zasažené povodněmi: potřeba jsou hlavně čisticí prostředky a věci na úklid

17.09.2024 15:49

ZLÍNSKÝ KRAJ – Pokračuje materiální sbírka na pomoc lidem zasaženým povodněmi, kterou ve spolupráci s Potravinovou bankou vyhlásil Zlínský kraj. Věci do sbírky lze nosit na recepci Krajského úřadu Zlínského kraje (třída T. Bati 21, Zlín) v době od 8 do 19 hodin.
„Momentálně jsou v postižených oblastech nejvíce potřeba čisticí a dezinfekční prostředky a také věci na úklid (kyblíky, rukavice, smetáky, lopaty). Do sbírky lze ale přispět i trvanlivými potravinami (balené vody, balené pečivo, konzervy,…) či drogerií (tekutá mýdla, vlhčené ubrousky a kapesníčky),“ informovala Soňa Ličková.
Kromě budovy krajského úřadu ve Zlíně mohou lidé nosit potřebnou pomoc také na sběrná místa Potravinové banky v Otrokovicích, v Liptále nebo ve Vsetíně. „Z dalších sběrných míst, která si samy organizují obce, dobrovolní hasiči či jiné organizace, jsme po telefonické domluvě schopni zajistit odvoz většího množství věcí přímo k nám do skladu,“ uvedla koordinátorka potravinové pomoci ve Zlínském kraji Pavlína Miklicová.

Sběrná místa Potravinové banky:
Otrokovice - třída T. Bati 1255, Otrokovice (po telefonické dohodě 739 075 338),
Krajský úřad Zlínského kraje - třída Tomáše Bati 21, Zlín (příjem věcí po-pá v čase 8-19 hod.),
Liptál č. p. 540 - (po telefonické dohodě 739 075 338),
Vsetín - Azylový dům Elim, Horní Jasenka 119, Vsetín (kdykoliv během dne).

Důležité kontakty:
POTŘEBUJI potravinovou nebo materiální pomoc - 704 412 301,
CHCI DAROVAT potravinovou nebo materiální pomoc - 739 075 338.

Zdroj a foto: Zlínský kraj