Požár seníku ve Vlčnově způsobil milionovou škodu

31.05.2024 15:37

VLČNOV – Škodu předběžně vyčíslenou na jeden milion korun způsobil dnes před druhou hodinou odpoledne požár seníku v zemědělském družstvu ve Vlčnově. Nikdo nebyl zraněn, příčinou vzniku požáru se zabývá vyšetřovatel hasičů.
„K požáru vyjelo devět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Kromě seníku byl požárem zasažen i traktor s vlekem, který se nacházel uvnitř. Vzhledem k nutnosti povolání dalších jednotek byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Hasební práce probíhaly v době největší intenzity požáru za pomocí šesti C proudů. Jeden proud sloužil k případnému ochlazování a tím i chránění sousedního objektu, kde byly ustájeny krávy. Zvířata byla následně z bezpečnostních důvodů a v součinnosti se zaměstnanci přesunuta do venkovních prostor. Na místo byl povolán i dron pro lepší přehled situace,“ informoval David Martinec z HZS Zlínského kraje.
K uhašení požáru využili hasiči vodu z požární nádrže v areálu družstva a z hydrantové sítě.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje