Portáši se opět vydali do hor

03.06.2021 08:29

VSETÍN - Dva členové Valašského sboru portášského se v sobotu 29. května vydali pěšky na sedmnáct a půl kilometru dlouhou trasu ze Vsetína do Valašské Bystřice.
„Cílem jejich cesty byla nová klubovna portášů, kterou čeká zanedlouho slavnostní otevření. U vsetínského zámku je na cestu vypravili starosta Jiří Růžička, místostarosta Pavel Bartoň a také zastupitel Roman Kalabus,“ uvedla tiskobvá mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
„Pochůzkou jsme chtěli připomenout působení Valašského sboru portášského ve Vsetíně mezi léty 1717 až 1735 pod vedením lajtnanta Jana Josefa Schaadena. Chtěli jsme také upozornit na otevření nové stanice ve Valašské Bystřici,“ vysvětlili portáši.
Klubovna ve Valašské Bystřici bude slavnostně otevřena v sobotu 10. července v rámci jedenáctých Portášských slavností. „Tímto všechny fanoušky historie, folklóru a valašských hor zveme,“ uzavřeli portáši.

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín