Otrokovičtí dobrovolní hasiči oslavili 131. výročí

21.06.2021 17:30

OTROKOVICE - Sbor dobrovolných hasičů Otrokovice je nejdéle působícím spolkem na území města. Jeho členové si letos připomněli 131. výročí založení spolku. „Oslava se uskutečnila v sobotu 19. července za přítomnosti bývalých i současných členů SDHO a pozvaných hostů v areálu hasičské zbrojnice,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.
Přípravy na kulaté výročí v loňském roce bohužel zhatila pandemie a tvrdé lockdowny. Proto bylo letošní setkání členů a přátel spolku spíše komorní záležitostí.
Členové spolku se podílí nejen na společenském životě města, ale ti, kteří jsou zařazeni do jednotky SDH města, jsou významnou a nedílnou součástí požární ochrany nejen na území města, ale i několika dalších obcí. Město je zřizovatelem dvou jednotek SDH (Otrokovice a Kvítkovice) a obě jednotky jsou organizační složkou města.

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice