Nová knížka novináře Jiřího Jilíka

24.09.2024 07:59

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - O Čutorkovi je název nové knížky Jiřího Jilíka, člena Syndikátu novinářů Zlínského kraje, novináře a spisovatele z Uherského Hradiště, který svoji literární tvorbu spojil s regionem Slovácka.

„Věnuje se převážně literatuře faktu, letos však změnil žánr a napsal půvabnou knížku pohádek O Čutorkovi.  Hrdinou souboru pohádkových příběhů je hliněný chlapík Čutorka, který se ‚narodil‘ hrnčířskému mistru Toníkovi a svými kouzly jemu i vesničanům pomáhá v četných nesnázích. Knížku autor situoval do Vlčnova, kde v 70. letech působil jako učitel,“ sdělil Jiří Jaro Jilíkův spolupracovník.
Ve Vlčnově našel autor knížky také vhodného ilustrátora v keramiku Antonínu Mošťkovi, držiteli titulu Nositel tradice lidových řemesel, který zhotovil keramické figurky hlavních postav. Knížku s podporou Ministerstva kultury ČR a Syndikátu novinářů Zlínského kraje v minulých dnech vydal Klub sportu a kultury ve Vlčnově, který má publikaci v distribuci.
Text a foto: Jiří Jaro