Nejlepší sportovci města Zlína dostali ocenění

06.10.2021 17:12

ZLÍN – Vyhlášení nejlepších sportovců města Zlína za rok 2019 se mělo původně konat v březnu 2020 formou slavnostního večera v Kongresovém centru Zlín. „Z důvodu pandemie koronaviru a následně vyhlášeného nouzového stavu museli organizátoři ocenění nejlepších sportovců odložit. Vyhlášení proběhlo v červnu 2020 online. Nyní přišlo na řadu osobní předání ocenění jednotlivým sportovcům v obřadní síni zlínské radnice za účasti sportovců a členů rady a zastupitelstva města Zlína,“ informoval ziskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

„Vyhlášení i ocenění nejlepších sportovců města za rok 2019 bylo z důvodu proběhlé pandemie koronaviru velmi netradiční. Jsem velmi rád, že jsme se mohli konečně s oceněnými sportovci setkat a pogratulovat jim k výborným výkonům,“ sdělil primátor města Jiří Korec.

„Ocenění byli jednotlivci a nejúspěšnější kolektiv za vynikající sportovní výsledky a reprezentaci města dle pravidel schválených Radou města Zlína. Děkuji oceněným za reprezentaci města Zlína a také jejich trenérům za dobrou práci. Ocenění sportovci mohou být dobrým vzorem pro ostatní a motivovat tak děti ke sportu,“ dodala Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast mládeže, tělovýchovy a sportu.

Nominovaní sportovci na cenu Nejúspěšnějšího sportovce města Zlína za rok 2019 (podle abecedy):  Miroslav Gottfried – kolová, sálová cyklistika, Jiří Hradil – orientační závody horských kol, Jan Janásek – plavání s ploutvemi, Helena Kotopulu – triatlon, Lukáš Macek – plavání, Radka Navrátilová – 3D lukostřelba  , Ludvík Písek – kolová, sálová cyklistika, Vanda Šimková – sportovní aerobik, Daniel Veselý – karate.
Ocenění:
Nejúspěšnější  sportovec - Petr Vabroušek – triatlon,
Nejúspěšnější sportovní kolektiv – SHK LAPP Zlín (sportovní hokejový klub),
Nejúspěšnější zdravotně postižený sportovec - olympijská medailistka Petra Machů,
Cena primátora v kategorii mládeže – Jana Přibylová – plavání,
Cena za mimořádný přínos zlínskému sportu – Petr Přikryl.

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína
Pod foto: Společná fotka sportovců, Petr Vabroušek