Na Kroměřížsku hořel rodinný dům

17.10.2024 16:10

KROMĚŘÍŽ -  Oznámení o požáru rodinného domu v Kroměříži-Drahlově přijalo krajské operační středisko hasičů ve středu 16. října v 18:29 hodin. K nahlášené události vyjelo okamžitě několik hasičských jednotek. V průběhu likvidace požáru nebyl nikdo zraněn, příčina jeho vzniku a výše škody je v šetření.
„V době příjezdu prvních jednotek již byla část domu v plamenech. Hasiči okamžitě vypnuli instalovanou fotovoltaiku a nasadili tři útočné proudy. Po lokalizaci bylo nutné rozebírat propadlou střechu a pomocí termokamery dohledávat skrytá ohniska. Požár byl zlikvidován v 19:46 hodin,“ informoval Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
U požáru zasahovali profesionální hasiči z Kroměříže se třemi cisternami a výškovou technikou, a dobrovolné jednotky ze Zdounek, Kroměříže a Šelešovic. Po likvidaci požáru si dům převzal jeho majitel.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje