Kvůli bouřce a vydatnému dešti vyjížděli hasiči hlavně na Zlínsku a Uherskohradišťsku

09.08.2024 14:27

ZLÍNSKÝ KRAJ - V souvislosti s bouřkami a silným deštěm vyjížděli ve čtvrtek 8. srpna odpoledne hasiči v celém Zlínském kraji k většímu počtu událostí. „V rozmezí hodiny a půl, tedy v době 16:40 – 18:10 hodin, vyslalo krajské operační a informační středisko jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů k 30 událostem. Nejvíce zásahů bylo na Zlínsku (15) a Uherskohradišťsku (13),“ uvedl dnes Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Převážně se jednalo o popadané nebo nebezpečné stromy a přívaly většího množství vody. „Ve čtyřech případech došlo k poškození krytiny nebo zaplachtovaných střech v rekonstrukci, kde hrozilo zatečení do obytných prostor. Na Vsetínsku vyjížděli hasiči také k požáru střechy rodinného domu, který dle oznamovatele vznikl po úderu blesku,“ upřesnil krajský mluvčí hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje