Kroměřížská radnice rozdělila sociálním službám o milion korun více než loni

15.02.2021 08:35

KROMĚŘÍŽ - Kroměříž podpoří letos sociální služby částkou 7,4 milionu korun. Zastupitelé rozdělili 3,732 milionu korun na dotacích, zbylých 3,668 milionu korun dostane příspěvková organizace Sociální služby města Kroměříže.
„Celková částka určená pro sociální služby je oproti minulému roku vyšší o milion korun a ve srovnání s rokem 2018 je to více dokonce o dva miliony korun. Intenzivnější podporu než obvykle, kterou navrhl pan starosta Jaroslav Němec, chápu i jako projev uznání všem poskytovatelům a jejich zaměstnancům, protože si jejich těžké a náročné práce v době pandemie opravdu vážíme,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.
Všem poskytovatelům sociálních služeb byla finanční podpora vypočítána podle jednotného klíče, a to včetně příspěvkové organizace města Sociální služby města Kroměříže.
Charita Kroměříž obdrží 1,534 milionu korun, Pečovatelská služba Kroměříž 787 tisíc korun, Česká katolická charita, Domov sv. Kříže Kroměříž, 300 tisíc korun, Rodinné centrum Kroměříž 275 tisíc korun, Společnost podané ruce 269 tisíc korun, Astras 143 tisíc korun, Poradenské centrum pro sluchově postižené Kroměříž 96 tisíc korun, Dětské centrum Zlín 73 tisíc korun, Sociální služby Uherské Hradiště 51 tisíc korun, Centrum služeb a podpory Zlín 47 tisíc korun, ARGO, společnost dobré vůle Zlín, 40 tisíc korun, Sociální služby Pačlavice 33 tisíc korun, Centrum poradenství pro rodinné a partnerské vztahy 31 tisíc korun, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR 17 tisíc korun, VČELKA, sociální služby, 11 tisíc korun, společnost Za sklem a Společnost pro ranou péči po deseti tisících korunách a Linka bezpečí pět tisíc korun.
„Loni město registrovaným sociálním službám rozdělilo na dotacích 3,203 milionu korun, dalších 3,197 milionu korun dostaly formou příspěvku Sociální služby města Kroměříže. Dotační program poprvé zavedený na rok 2018 zohlednil množství sociální práce, tedy počet výkonů, které sociální služby poskytly klientům s trvalým bydlištěm v Kroměříži,“ sdělil Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Podle vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovana Klabala není při výpočtu finanční podpory rozhodující sídlo poskytovatele ani jeho právní forma, ale pouze počet klientů s trvalým pobytem v Kroměříži, případně čas, který jim sociální služba věnuje. Radnice tak změnou pravidel podporuje více organizace, které poskytují své služby klientům z Kroměříže. Současně poskytovatele sociálních služeb motivuje k podávání žádostí o dotace i na jiná města a obce, odkud mají klienty. Někteří poskytovatelé totiž až do roku 2017 dostávali od města vysoké dotace i tehdy, když klienti z Kroměříže tvořili v celkovém počtu jejich klientů menšinu.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Kroměříž

Foto: Archiv SNZ