Kroměříž s podporou Zlínského kraje pořídila vybavení dobrovolným hasičům

21.07.2021 11:55

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice koupila nové vybavení pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů Kroměříž. „Podpora hasičů je pro nás velmi důležitá, jejich role při řešení krizových situací je nezastupitelná. Pomáhají samozřejmě na území města a místních částí, ale nedávno například pracovali i na jihu Moravy v lokalitě zasažené tornádem,“ připomněl starosta Jaroslav Němec.
Hasiči dostali šest nových dýchacích přístrojů s příslušenstvím, stejný počet svítilen a také jeden záchranářský nastavovací žebřík. „Realizace projektu Zvýšení akceschopnosti JSDH Kroměříž je spolufinancována Zlínským krajem. Město obdrželo z jeho rozpočtu na tento projekt 182 tisíc korun, radnice zaplatila 183 tisíc korun. Celkové náklady na projekt tak činily asi 365 tisíc korun,“ doplnila Marcela Plačková z odboru kancelář úřadu, která má na starost krizové řízení.

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž