Kriminalisté dopadli muže, po kterém pátrali jedenáct let
ZLÍNSKO - Ve středu ráno 26. února dopadli zlínští kriminalisté osmatřicetiletého muže, po kterém pátrali v České republice i v zahraničí od roku 2014, kdy vydal zlínský soud příkaz k jeho dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Odsouzen byl v roce 2013 za majetkovou trestnou činnost a odpykat si měl tři roky vězení.
„Odsouzený muž se nástupu do věznice vyhýbal a před policisty se ukrýval dlouhých 11 let. Kriminalisté po něm i přesto stále pátrali mimo jiné i v zahraničí, ale bezvýsledně. Na stopu je přivedla po téměř jedenácti letech informace o tom, že tento muž pravděpodobně bydlí i pracuje ve Zlíně,“ uvedla Monika Kozumplíková, policejní mluvčí.
Přestože hledaný muž po tolika letech naprosto zásadně změnil podobu a prokazoval se falešnými doklady cizího státního příslušníka, kriminalistům už neunikl. Několik týdnů sledovali jeho pohyb a ve středu ráno ho zadrželi při jeho odchodu do zaměstnání.
Video zde: youtu.be/2e7VhXWES6U.
„Muž byl velmi překvapený a zpočátku se snažil kriminalisty zmást a předstírat, že česky nerozumí. Po chvíli ale přiznal svou totožnost a předložil falešné doklady, kterými se prokazoval již několik let. Po krátkém pobytu v policejní cele a ověření jeho totožnosti ho policisté převezli do vazební věznice. Spravedlnosti se ani po letech nevyhnul,“ poznamenala mluvčí.
Vlastimil Langer
Zdroj a video: Policie Zlínského kraje