Hasiči vytáhli z řeky Moravy potopenou loď

05.08.2020 09:47

NEDAKONICE – Potopenou loď na řece Moravě u Nedakonic vytahovali včera odpoledne hasiči z Uherského Hradiště.
„V 16:20 hodin vyjeli profesionální hasiči k potopené lodi na řece Moravě nedaleko obce Nedakonice na Uherskohradišťsku. Oznamovatel hasičům sdělil, že na vodě je skvrna velikosti čtyři metry čtvereční, která pochází zřejmě z potopené lodi,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči po příjezdu nezjistili žádný únik pohonných hmot. Přesto kolem lodi vytvořili ze dvou sorpčních hadů nornou stěnu.
„Na místo se dostavila Policie České republiky. Velitel zásahu si vyžádal příjezd dobrovolných hasičů z Nedakonic s dalším kalovým čerpadlem a spolupracoval i s pracovníky Povodí Moravy, s.p. Po odčerpání vody z lodi hasiči plavidlo vytáhli na hladinu a předali majiteli,“ dokončil mluvčí hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje