Hasiči obdželi na stanici Uherský Brod novou ruční termokameru.

09.10.2021 08:52

UHERSKÝÝ BROD -  Termokameru Dräger UCF 8000 předal ve čtvrtek 7. října profesionálním hasičům stanice Uherský Brod starosta města Ferdinand Kubáník, Město na na ni přispělo částkou 70 000 korun.

„Termokamera, jejíž cena se pohybuje v hodnotě asi 240 000 Kč, významným způsobem napomáhá v rychlé a bezpečné orientaci při pohybu v hustém kouři, a v jiných náročných podmínkách různých prostředí,“ uvedl Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

Kamera napomáhá tak hasičům při záchraně životů, zajištění bezpečnosti zasahujících, ale také při rychlém a efektivním rozhodování při provádění záchranných prací - vyhledávání ohnisek požárů, osob nebo stanovení orientační teploty předmětů a prvků konstrukcí objektů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje