Chatka ve Zdounkách lehla popelem

13.02.2021 14:50

ZDOUNKY – Plameny dnes dopoledne zcela zničily chatku ve Zdounkách na Kroměřížsku. Nikdo nebyl zraněn, majitel vyčíslil škodu na 35 tisíc korrn.
„K požáru chaty v obci Zdounky v okresu Kroměříž vyjeli po jedenácté hodině dopolední profesionální hasiči z Kroměříže a dobrovolní hasiči obcí Zdounky a Zborovice. Plameny hořící chaty byly vidět již z dálky. Hasiči v dýchacích přístrojích uhasili požár jedním proudem vody,“ uvedl mluvčí HZS Zlínského kraje Roman Žemlička.
Hasiči z hořící chatky vynesli tři malé tlakové láhve s propan butanem. Na místo požáru se dostavil starosta obce i uživatel chatky. Hasičům sdělil, že při manipulaci s tlakovou lahví a otevřeným ohněm došlo k požáru stavení. Požár kromě chaty zničil křovinořez, sekačku a další vybavení chatky.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje