Atletický ovál Nového stadionu je zpřístupněn veřejnosti

08.06.2021 10:25

OTROKOVICE - V současné době je opět umožněno zdarma užívat ke kondičnímu běhu tartanový povrch položený na atletickém oválu Nového stadionu.

V provozním řádu stadionu jsou pro veřejnost vyhrazeny následující časy:

leden – březen – zavřeno,

duben – říjen – pondělí 9:00 – 11:00, úterý 17:30 – 19:30, středa 9:00 – 11:00,   17:00 – 19:00, pátek 9:00 – 11:00, sobota 9:00 – 11:00, 15:00 – 18:00, neděle 15:00 – 18:00 hodin,

listopad  - prosinec zavřeno.

„V případě nepříznivého počasí nebo organizované akce může být správcem provozní doba přiměřeně zkrácena či zrušena. Informace o změně provozní doby správce umístí na obvyklém místě při vstupu do areálu. Vstup do areálu mimo provozní dobu je zakázán,“ zdůraznila tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

Provoz tartanové dráhy:
Provoz na atletickém oválu je povolen pouze ve vyznačeném směru, a to v protisměru hodinových ručiček.
Předbíhání pomalejších běžců je povoleno zprava za podmínky, že se běžci nesmí při předbíhání vzájemně ohrožovat.
Běh ve skupině vedle sebe je povolen za předpokladu, že nedojde k omezování a ohrožování bezpečnosti ostatních běžců.
Každá osoba pohybující se na dráze je osobně odpovědná za svévolné poškození a znečištění dráhy.
Případnou škodu je povinna odstranit či uhradit.
Je zakázáno vstupovat na hřiště s travnatým povrchem.
Je zakázáno používat doskočiště pro dálku i pro skok vysoký a o tyči.
Je zakázáno bránit v jízdě ostatním osobám, případně je srážet a strkat do nich.
V době konání sportovních soutěží nebo fotbalových zápasů je dráha uzavřena.
Není dovoleno na dráhu v době jejího provozu umísťovat jakékoliv předměty.

Zdroj a foto: MěÚ Otrokovice