ADRA hledá dobrovolníky pro Otrokovice

28.09.2021 07:06

OTROKOVICE - Dobrovolnické centrum ADRA Zlín hledá kamarády pro klienty otrokovického SENIORu, Naděje, Charity Otrokovice a klubu pro děti ŠLIKR na Trávníkách. „Zájemci o dobrovolnickou činnost se mohou zaregistrovat nebo jen získat více informací ve středu 29. září mezi 13 a 17 hodinou v Městské kavárně v Otrokovicích (prostory Otrokovické Besedy),“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

Náplň dobrovolnické činnosti je různorodá, záleží na tom, jaké cílové skupině se dobrovolník chce věnovat. Stačí věnovat hodinu nebo dvě týdně. Dobrovolníci mohou pomáhat seniorům v SENIORu Otrokovice, zdravotně postiženým lidem v Naději Otrokovice nebo doučovat děti v rámci Terénní služby rodinám s dětmi Charity Otrokovice nebo ve ŠLIKRu. Dobrovolnictví není přínosem jen pro klienty, ale také pro dobrovolníky samotné. Získají nové zkušenosti a přátele a především příjemně a užitečně stráví svůj volný čas.

Dobrovolnické programy v Otrokovicích

SENIOR Otrokovice

úkolem dobrovolníků je zpříjemňovat volný čas seniorům – dobrovolníci si s klienty povídají, hrají hry, zpívají, doprovází je na procházky atd. Záleží na zájmu klienta. Jeden dobrovolník navštěvuje jednou za týden jednoho až dva klienty. Dobrovolníci mohou pomáhat v SENIORubudově B i C.- více na www.senior-otrokovice.cz

NADĚJE Otrokovice

stacionář– klienty jsou zde lidé s různým stupněm mentálního nebo fyzického postižení. Dobrovolník může pomoci např. při skupinových aktivitách nebo se věnovat konkrétnímu klientovi a povídat si s ním, doprovodit ho na nákupy nebo na procházku.

chráněné bydlení – dobrovolníci pomáhají jako společníci a podpora klientům chráněného bydlení – účastní se společných aktivit, doprovází klientym, více na www.nadeje.cz/otrokovice

Terénní služba rodinám s dětmi – Charita Otrokovice

jednou týdně doučování dětí ze základní školy předměty jako je např. matematika, fyzika, angličtina, chemie, přírodopis atd.

více na https://www.otrokovice.charita.cz/sluzby-charity-otrokovice/terenni-sluzba-rodinam-s-detmi-tsr/

ŠLIKR Otrokovice

dobrovolníci zde pomáhají zejména s doučováním dětí nebo při aktivitách, které se v klubu odehrávají

více na https://www.unko.cz/index.php/slikr/co-je-slikr.